KOLTUK DÖŞEME

KOLTUK DÖŞEME
Koltuk döşeme işlemine başlamadan önce koltuğun iskelet yapısını güçlendirmek gerekmektedir. Öncelikle kavele, köşebent, tutkallama ve bağlantı noktalarını güçlendirmekle işe başlanmaktadır. Kolon çalışması yapıldıktan sonra ,mutlaka kolonlarının üzerine kumaş veya astar çalışılması yapılmalıdır. Buradaki amaç yükün direk olarak kolon ve kasaya binmemesidir. Süngerleme ve beyazlatma çalışılması yapıldıktan sonra kumaşla sünger arasına elyaflama çalışması yapılarak koltuk süngerlerinin hem de koltuk kumaşının deforme olması engellenir. Koltuklar temizleme çalışmalarında hafıf nemli bezle fazla baskı yapılmadan uygulanır.

BERJER DÖŞEME
Berjerler dinlenme koltuklarıdır. Değişik modellerde berjer çeşitleri vardır. Klasik berjerler, rustik berjerler ve modern berjerler olarak üç bölüm ayrılır. Berjer döşemelerinde estetik büyük önem arz etmektedir. Ayrıca berjerin alt yapısı ve malzemesi güçlü yapılandırılmalıdır.
SANDALYE DÖŞEME
Sandalye döşeme işlemlerinde iskelet yapısı iyi fırınlanmış keresteler tercih edilmelidir. İskelet yapısında ardak budak veya ek olmamalıdır. Köşebent çalışması mutlaka uygulanmalıdır. Kolonlama işleminden sonra kolonların üzerine astar çalışması yapılmalı ve yükün direk olarak kolonlar üzerine binmesi engellenmelidir. Sonrasında sünger çalışması yapılmalıdır. Süngerle kumaş arası mutlaka elyaflama işlemine tabi tutulmalıdır.

MARKİZ DÖŞEME
Markizler genelde yatak odalarında yatağın ayak kısmında kullanılır. Markiz iki adet kol ve oturma kısmından oluşur. Markiz döşemesi İskelet yapısı diğer mobilyalarda olduğu gibi güçlü olmalıdır. Markiz iskeletinde mutlaka köşebent çalışması yapılmalıdır. Süngerleme ve kumaşlama çalışması akabinde devam eder.

ANKARA’NIN EN İYİ KOLTUK DÖŞEMECİSİ
22 yıllık tecrübemizle Ankara’da koltuklarınızın döşemesini özenle uyguluyoruz.

1985′ den bugüne koltuk döşeme kanepe berjer markiz dinlenme yatak başı puf armut çekyat döşeme ve makas değişimi, bahçe minderi şark köşesi oturma grubu duvar döşeme kaplama ve yer minderi, disko bar döşeme, laja mobilya cilası, altın varak, eskitme, gomalak cila, sandalye kılıfı, ve yüz değiştirme alanlarında hizmet vermekteyiz.

Değerli mobilya ve antik eşyalarınızın bakımı, tamiratı ve döşemesini estetik ve titizlikle yapıyoruz.

Tüm hizmetlerimizde eşyalarınızı evinizden alıyor, gerekli tamirat, bakım hizmetini atolyemizde özenle yapıyor ve tekrardan evinize teslim ediyoruz.

Her çeşit koltuk tamiri, yüz değişimi ve cila bakımları.

Ev, işyeri, otel, cafe vs. mekanların oturma grupları tamir ve yenileme işleri.
İstenilen ölçüde ve istenilen modelde kanepe, koltuk, berjer, köşe takımı, josefin, puf imalatı; birinci sınıf sünger ve malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.